Nokia E75
Выгляд
| Nokia E75 | |
Nokia E75 | |
| Гандлёвая марка | Нокія |
|---|---|
| Вытворца | Nokia |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) (3G) |
| Папярэднік | Nokia E71 |
| Наступнік | Nokia C6-00[d] |
| Маса | 139 г |
| Памеры | 111.8×50×14.4 мм, 69 см³ |
| Вонкавая памяць | Secure Digital[d] |
| Пярэдняя камэра | 3.2 млн. пікс. |
| Інтэрфэйсы | Bluetooth, Wi-Fi 802.11b, 802.11g, USB, AVRCP |
Nokia E75 — мультымэдыйны смартфон, вытворчасьці кампаніі Nokia.
Тэхнічныя характарыстыкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2009 г. (2-і квартал) |
| Дыяпазоны частасьцяўаў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) (3G) |
| SAR | няма дадзеных |
| Смартфон | Symbian (v9.3, S60 3rd Edition, FP2) |
| Тып працэсара | ARM 11 |
| Тактавая частата | 369 МГц |
| Памеры й вага | |
| Вага | 139 г |
| Памеры | 111.8×50 (80 у расчыненым стане)×14.4 мм |
| Аб’ём | 69 см³ |
| Канструкцыя | |
| Тып корпусу | слайдар (бакавы) |
| Антэна | убудаваная |
| Зьменнныя панэлі | не |
| Варыянты колеру корпусу | Silver black, Red, Copper yellow |
| Матэрыял корпусу | плястык, мэтал |
| Аксэлеромэтар | ёсьць |
| Канструкцыя | джойсьцік |
| QWERTY-клявіятура | фізычная |
| Тэлефонная кніжка і арганайзэр | |
| Пошук па кніжцы | ёсьць |
| Абмен паміж SIM-картай і ўнутранай памяцьцю | ёсьць |
| Арганайзэр | будзільнік, калькулятар, каляндар, плянавальнік задачаў |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | поліфанічныя, MP3-мэлёдыі |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | Bluetooth, Wi-Fi 802.11b, 802.11g, USB, AVRCP |
| Доступ у інтэрнэт | WAP 2.0; GPRS class 32 (multi-slot); EDGE (class 32); HSDPA; HTML; E-mail кліент |
| Мадэм | ёсьць |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць (microUSB) |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®), шаблёны паведамленьняў |
| MMS | ёсьць |
| Дадатковая інфармацыя | |
| GPS | ёсьць (A-GPS) |
| Экран | |
| Тып экрана | каляровы экран TFT, 16 млн колераў |
| Памер экрана | 240 x 320 (QVGA), 2.36" |
| Беларусіфікаваньне | няма |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | 2048 x 1536 (3.2 млн пікс.), лічбавы 8 X zoom |
| Дадатковая камэра | ёсьць |
| Запіс відэаролікаў | 640x480, 30 кадраў за сэкунду |
| Камэра для відэаканфэрэнцыяў | ёсьць |
| Аўдыё | FM-радыёпрымач, MP3-прайгравальнік |
| Гульні | ёсьць |
| Java-прыкладаньні | ёсьць (MIDP 2.1) |
| Аб’ём апэратыўнай памяці | няма дадзеных |
| Аб’ём убудаванай памяці | 50 Мб |
| Тып карты памяці | microSD (TransFlash), microSDHC (да 16Гб) |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Li-ion (BL-4U) |
| Ёмістасьць акумулятара | 1000 мАг |
| Час гутаркі | 4 гадзіны 12 хвілінаў — 5 гадзінаў 12 хвілінаў |
| Час чаканьня | 280 гадзінаў |
Вонкавыя спасылкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]- Апісаньне Nokia E75 на onliner.by
| Гэта — накід артыкула па тэхніцы. Вы можаце дапамагчы Вікіпэдыі, пашырыўшы яго. |
Nokia E75 — сховішча мультымэдыйных матэрыялаў