Nokia 6290
Выгляд
| Nokia 6260 | |
Nokia 6260 | |
| Гандлёвая марка | Нокія |
|---|---|
| Вытворца | Nokia |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) |
| Папярэднік | Nokia 6131 |
| Наступнік | Nokia N76 |
| Тып корпусу | раскладанка |
| Маса | 115 г |
| Памеры | 94x50x20.8 мм, 88 см³ |
| Апэрацыйная сыстэма | Symbian[d] |
| Вонкавая памяць | Secure Digital[d] |
| Пярэдняя камэра | 1600x1200 (2 Мп), лічбавы Zoom 4x, убудаваны выбліск |
| Інтэрфэйсы | IRDA, USB / miniUSB, Bluetooth |
Nokia 6260 — пяцідыяпазонны смартфон фірмы Nokia.
Тэхнічныя характарыстыкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2007 г. (1-ы квартал) |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) |
| SAR | 0.47 Вт/кг |
| Смартфон | Symbian (v9.2, S60 3rd edition, FP1) |
| Тып працэсара | ARM 11 |
| Тактавая частата | 369 МГц |
| Памеры й вага | |
| Вага | 115 г |
| Памер | 94x50x20.8 мм |
| Аб'ём | 88 см³ |
| Канструкцыя | |
| Тып корпусу | раскладанка |
| QWERTY-клявіятура | не |
| Зьменнныя панэлі | не |
| Варыянты колеру корпусу | няма дадзеных |
| Матэрыял корпусу | плястык |
| Канструкцыя | джойсьцік |
| Антэна | убудаваная |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | поліфанічныя (64-танальныя), MP3-мэлёдыі |
| Стэрэазванок | ёсьць (3D) |
| Вібразванок | ёсьць |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | IRDA, USB, Bluetooth 2.0 |
| Доступ у інтэрнэт | WAP 2.0, GPRS, EDGE, E-mail кліент, HTML |
| Мадэм | ёсьць |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць (miniUSB) |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®), шаблёны паведамленьняў |
| MMS | ёсьць |
| Іншыя функцыі | |
| Гучная сувязь (убудаваны дынамік) | ёсьць |
| Кіраваньне | галасавы набор, галасавое кіраваньне |
| Аўтадазвон | ёсьць |
| Гукавая індыкацыя часу гутаркі | ёсьць |
| Рэжымы кадаваньня гуку HR, FR, EFR | ёсьць |
| Экран | |
| Тып экрана | каляровы TFT экран, 16 млн. колераў |
| Памер экрана | 240x320, 2.2" |
| Дадатковы экрана | каляровы TFT экран, 262 тыс. колераў, 128x160, адлюстроўвае час і нумар таго хто тэлефануе |
| Беларусіфікаваньне | не |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | 1600x1200 (2 Мп), лічбавы Zoom 4x, убудаваны выбліск |
| Запіс відэаролікаў | 320x240 (MPEG-4), 15 кадраў за сэкунду |
| Камэра для відэаканфэрэнцыяў | ёсьць (CIF) |
| Аўдыё | FM-радыёпрымач, MP3-прайгравальнік (Mp3, MIDI, AMR, WB-AMR, WAV, AAC, eAAC+, RealAudio) |
| Дыктафон | ёсьць |
| Гульні | ёсьць |
| Java-прыкладаньні | ёсьць (MIDP 2.0) |
| Аб'ём апэратыўнай памяці | 20 Мб |
| Аб'ём убудаванай памяці | 45 Мб |
| Тып карты памяці | microSD (TransFlash) (да 2Гб) |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Li-Ion (BL-5F) |
| Ёмістасьць акумулятара | 950 мАг |
| Час гутаркі | 3:30 г:хвіл |
| Час чаканьня | 264:00 г:хвіл |
| Час зарада | няма дадзеных |
| Запісная кніжка і арганайзэр | |
| Запісная кніжка ў апараце | ёсьць |
| Пошук па кніжцы | ёсьць |
| Абмен паміж SIM-картай і ўнутранай памяцьцю | ёсьць |
| Арганайзэр | будзільнік, калькулятар, плянавальнік задач |
Вонкавыя спасылкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]- Апісаньне на сайце Nokia (рас.)
- Апісаньне на сайце onliner.by (рас.)
| Гэта — накід артыкула. Вы можаце дапамагчы Вікіпэдыі, пашырыўшы яго. |