Nokia 8910
Выгляд
| Nokia 8910 | |
Nokia 8910 | |
| Гандлёвая марка | Нокія |
|---|---|
| Вытворца | Nokia |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800 |
| Дата выпуску | 2002 |
| Папярэднік | Nokia 8850 і Nokia 8890[d] |
| Наступнік | Nokia 8800 |
| Тып корпусу | слайдэр |
| Маса | 110 г |
| Памеры | 103 (141)×46×20 мм, 83 см³ |
| Пярэдняя камэра | не |
| Інтэрфэйсы | IRDA, Bluetooth |
Nokia 8910 — іміджавы апарат фірмы, які прыйшоў на зьмену Nokia 8850.
У Nokia 8910, упершыню ў сэрыйнай вытворчасьці, корпус выкананы з тытану. Да гэтага кампанія Ericsson паказала магчымасьць ужывання тытану пры вырабе карпусоў для тэлефонаў выпусьціўшы Ericsson R320 Titan партыяй у 50 штук. Існуе інфармацыя, што на самай справе корпус выкананы з алюмінія, а інфармацыя аб тытане толькі ўдалы рэклямны ход.
Абноўленая мадэль завецца Nokia 8910i.
| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2002 г. |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800 |
| SAR | 0.52 Вт/кг |
| Памеры й вага | |
| Вага | 110 г |
| Памеры | 103 (141)×46×20 мм |
| Аб’ём | 83 см³ |
| Канструкцыя | |
| Тып корпусу | рассоўны |
| Антэна | убудаваная |
| Зьменнныя панэлі | не |
| Варыянты колеру корпусу | Titanium, Black |
| Матэрыял корпусу | мэтал (корпус выраблены з тытана) |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | звычайныя |
| Лік мэлёдый | 35 |
| Вібразванок | ёсьць |
| Рэдактар мэлёдыяў | ёсьць |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | IRDA, Bluetooth |
| Доступ у інтэрнэт | WAP 1.2.1, GPRS, HSCSD |
| Мадэм | ёсьць |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®), шаблёны паведамленьняў |
| Іншыя функцыі | |
| Кіраваньне | галасавы набор, галасавое кіраваньне |
| Аўтадазвон | ёсьць |
| Рэжымы кадаваньня гуку HR, FR, EFR | ёсьць |
| Экран | |
| Тып экрана | манахромны экран |
| Памер экрана | 84×48, лік радкоў — 4 |
| Падсьвятленьне | белая электралюмінесцэнтная |
| Беларусіфікаваньне | не |
| Індыкацыя | часу гутаркі |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | не |
| Дыктафон | ёсьць (3 хвіліны) |
| Гульні | ёсьць |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Li-Ion (BLB-2) |
| Ёмістасьць акумулятара | 830 мАг |
| Час гутаркі | 2:00 - 4:00 г:хвіл |
| Час чаканьня | 100:00 - 300:00 г:хвіл |
| Час зарада | 1:30 г:хвіл (выкарыстаючы ACP-12) |
| Запісная кніжка і арганайзэр | |
| Запісная кніжка ў апараце | 500 нумароў |
| Пошук па кніжцы | ёсьць |
| Абмен паміж SIM-картай і ўнутранай памяцьцю | ёсьць |
| Прамы (flash) набор | 9 нумароў |
| Арганайзэр | будзільнік, калькулятар, плянавальнік задач |
| Дадатковая інфармацыя | |
| Асаблівасьці | загружаныя ўзроўні для ўбудаваных гульняў, мабільны чат, корпус з тытанавага сплава |
Падобныя мадэлі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]Вонкавыя спасылкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]- Апісаньне на сайце Nokia
- Апісаньне на сайце onliner.by(недаступная спасылка) (рас.)
| Гэта — накід артыкула. Вы можаце дапамагчы Вікіпэдыі, пашырыўшы яго. |