Nokia 7650
Выгляд
| Nokia 7650 | |
Nokia 7650 | |
| Гандлёвая марка | Нокія |
|---|---|
| Вытворца | Nokia |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800 |
| Дата выпуску | 2001 |
| Наступнік | Nokia 3650 |
| Тып корпусу | слайдэр |
| Маса | 154 г |
| Памеры | 114×56×26 мм, 138 см³ |
| Апэрацыйная сыстэма | Symbian[d] |
| Пярэдняя камэра | 640×480 (0.30 млн пікс.) |
| Інтэрфэйсы | IRDA, Bluetooth |
Nokia 7650 — двухдыяпазонны смартфон кампаніі Nokia, пабудаваны на плятформе S60. Апэрацыйная сыстэма — Symbian 6.1. Адзін з першых смартфонаў пабудаваных на плятформе S60. Зьняты з вытворчасьці.
| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2002 г. |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800 |
| SAR | 0.35 Вт/кг |
| Смартфон | Symbian (v6.1, S60, 1st Edition) |
| Тып працэсара | NHL-2(NA), 32-bit RISC CPU, ARM-9 |
| Тактавая частата | 104 МГц |
| Памеры й вага | |
| Вага | 154 г |
| Памеры | 114×56×26 мм |
| Аб’ём | 138 см³ |
| Канструкцыя | |
| Плятформа | Series 60 |
| Тып корпусу | слайдэр |
| Антэна | убудаваная |
| Зьменныя панэлі | не |
| Варыянты колеру корпусу | адзін колер |
| Матэрыял корпусу | плястык |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | поліфанічныя |
| Лік мэлёдый | 34 |
| Вібразванок | ёсьць |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | USB, Bluetooth |
| Доступ у інтэрнэт | WAP 2.0, GPRS сlass 5 (2down + 2up, 4max), HSCSD, POP/SMTP-кліент, HTML |
| Мадэм | ёсьць |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®), шаблёны паведамленьняў |
| MMS | ёсьць |
| Іншыя функцыі | |
| Гучная сувязь (убудаваны дынамік) | ёсьць |
| Кіраваньне | галасавы набор |
| Аўтадазвон | ёсьць |
| Дадатковая інфармацыя | |
| Камплектацыя | тэлефон, акумулятар, сеткавае з/у, партатыўная hands-free, дыск ПА, інструкцыя |
| Экран | |
| Тып экрана | каляровы TFT экран, 4096 колераў |
| Памер экрана | 176х208 пікс. |
| Беларусіфікаваньне | не |
| Індыкацыя | часу гутаркі, кошту гутаркі |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | 640×480 (VGA), 0.30 млн пікс. |
| Запіс відэаролікаў | не |
| Аўдыё | MP3-прайгравальнік |
| Дыктафон | ёсьць |
| Гульні | ёсьць |
| Java-прыкладаньні | ёсьць |
| Аб'ём убудаванай памяці | 3.6 Мб |
| Тып карты памяці | не |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Li-Ion (BLB-2) |
| Ёмістасьць акумулятара | 830 мАг |
| Час гутаркі | 2:00 - 4:00 г:хвіл |
| Час чаканьня | 90:00 - 230:00 г:хвіл |
| Час зарадкі | 1:50 г:хвіл (выкарыстаючы ACP-8) |
| Запісная кніжка і арганайзэр | |
| Запісная кніжка ў апараце | 1000 нумароў |
| Пошук па кніжцы | ёсьць |
| Абмен паміж SIM-картай і ўнутранай памяцьцю | ёсьць |
| Прамы (flash) набор | 25 нумароў |
| Арганайзэр | будзільнік, калькулятар |
Вонкавыя спасылкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]- Апісаньне на сайце onliner.by(недаступная спасылка) (рас.)
| Гэта — накід артыкула. Вы можаце дапамагчы Вікіпэдыі, пашырыўшы яго. |