Nokia N76
Выгляд
| Nokia N76 | |
Nokia N76 | |
| Вытворца | Nokia |
|---|---|
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) (3G) |
| Папярэднік | Nokia 6290 |
| Наступнік | Nokia N81 |
| Тып корпусу | раскладанка |
| Маса | 115 г |
| Памеры | 106.5×52×13.7 мм, 70 см³ |
| Апэрацыйная сыстэма | Symbian[d][1] |
| Вонкавая памяць | Secure Digital[d] |
| Пярэдняя камэра | 2 млн. пікс. |
| Інтэрфэйсы | Bluetooth 2.0, Mini-USB |
Nokia N76 — смартфон вытворчасьці кампаніі Nokia. Ультратонкі смартфон ад Nokia, які працуе ў чатырох дыяпазонах GSM (850/900/1800/1900) і WCDMA.
Тэхнічныя характарыстыкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2007 г. (студзень) |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS (WCDMA) (3G) |
| SAR | няма зьвестак |
| Смартфон | Symbian (S60, 3rd Edition, FP 1) |
| Тып працэсара | ARM 11 |
| Тактавая частасьць | 369 МГц |
| Памеры й вага | |
| Вага | 115 г |
| Памер | 106.5×52×13.7 мм |
| Аб’ём | 70 см³ |
| Канструкцыя | |
| Тып корпусу | раскладанка |
| QWERTY-клявіятура | не |
| Канструкцыя | джойсьцік |
| Антэна | убудаваная |
| Зьменныя панэлі | не |
| Варыянты колеру корпусу | Red, Black |
| Матэрыял корпусу | плястык |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | MP3, WAV, MIDI, AAC, eAAC, eAAC+, M4A і WMA |
| Вібрасыгнал | ёсьць |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | USB / Mini-USB, Bluetooth (2.0), Стэрэа Bluetooth (A2DP) (падтрымка зьявілася ў новай прашыўцы), AVRCP, раздым 3.5 мм, |
| Доступ у інтэрнэт | EDGE, WCDMA, GPRS сlass 10 (4down + 2up, 5max), WAP 2.0 |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®) |
| MMS | ёсьць |
| Іншыя функцыі | |
| Гучная сувязь (убудаваны дынамік) | ёсьць |
| Экран | |
| Тып экрана | каляровы, 16 мільёнаў колераў (TFT) |
| Памер экрана | QVGA (320×240), 2.4" |
| Дадатковы экран | каляровы, 262 144 колеры, 160×128, 1.56", адлюстроўвае час і нумар таго хто тэлефануе |
| Беларусіфікаваньне | няма |
| Індыкацыя | часу гутаркі |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | 1600×1200, 2 Мп, сьвятлодыёдны выбліск, лічбавы 20 Х Zoom |
| Запіс відэаролікаў | Здымка і прайграваньне відэа з дазволам 320×240 (H.263, MPEG-4) на CIF+ камэру з хуткасьцю 15 кадраў у сэкунду і 4-кратным лічбавым зумам |
| Аўдыё | Стэрэа FM-радыё (87,5—108 МГц), Аўдыяплэер (MP3/WAV/MIDI/AAC/eAAC/eAAC+/M4A/WMA), Прайгравальнік RealPlayer, Струменевая перадача відэа, загрузка, мантаж, перадача і захоўваньне |
| Дыктафон | ёсьць |
| Гульні | ёсьць |
| Java-прыкладаньні | ёсьць (MIDP 2.0) |
| Аб’ём апэратыўнай памяці | 44 Мб |
| Аб’ём убудаванай памяці | 26 МБ |
| Тып карткі памяці | microSD (TransFlash) (да 2 Гб) |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Nokia BL-4B |
| Ёмістасьць акумулятара | 700 мА·г |
| Час гутаркі | да 120 хвілін (WCDMA) / да 165 хвілін (GSM) |
| Час чаканьня | да 8,5 дзён (WCDMA) / да 8,5 дзён (GSM) |