Nokia 6230i
Выгляд
| Nokia 6230i | |
Nokia 6230i | |
| Гандлёвая марка | Нокія |
|---|---|
| Вытворца | Nokia |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800, GSM 1900 |
| Тып корпусу | манаблёк |
| Маса | 99 г |
| Памеры | 103×44×20 мм, 76 см³ |
| Пярэдняя камэра | 1280×1024 (1,3 Мп) |
| Інтэрфэйсы | IRDA, USB, Bluetooth |
Nokia 6230i — трохдыяпазонны мабільны тэлефон фірмы Nokia. Адзін з найболей прадаваных мабільных тэлефонаў у Беларусі, а таксама ў Расеі і ва Ўкраіне ў 2005—2006 гадах.
Тэхнічныя характарыстыкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]| Агульныя характарыстыкі | |
|---|---|
| Дата выхаду на рынак | 2005 г. (2-і квартал) |
| Дыяпазоны частасьцяў | GSM 900, GSM 1800, GSM 1900 |
| SAR | 0.72 Вт/кг |
| Плятформа | Series 40 |
| Памеры й вага | |
| Вага | 99 г |
| Памер | 103x44x20 мм |
| Аб'ём | 76 см³ |
| Канструкцыя | |
| Тып корпусу | манаблёк |
| Зьменнныя панэлі | ёсьць (Xpress-on covers) |
| Варыянты колеру корпусу | няма дадзеных |
| Матэрыял корпусу | плястык |
| QWERTY-клявіятура | не |
| Канструкцыя | джойсьцік |
| Антэна | убудаваная |
| Званкі | |
| Тып мэлёдыяў | поліфанічныя (32-танальныя), MP3-мэлёдыі |
| Лік мэлёдый | 35 |
| Вібразванок | ёсьць |
| Рэдактар мэлёдыяў | ёсьць |
| Сувязь | |
| Інтэрфэйсы | IRDA, USB, Bluetooth |
| Доступ у інтэрнэт | WAP 2.0, GPRS сlass 10 (4down + 2up, 5max), HSCSD, EDGE, POP/SMTP-кліент |
| Мадэм | ёсьць |
| Сынхранізацыя з кампутарам | ёсьць |
| Паведамленьні | |
| Дадатковыя функцыі SMS | увод тэксту са слоўнікам (T9 Text Input®), шаблёны паведамленьняў, адпраўка SMS некалькім адрасатам |
| MMS | ёсьць |
| Іншыя функцыі | |
| Гучная сувязь (убудаваны дынамік) | ёсьць |
| Кіраваньне | галасавы набор (25), галасавое кіраваньне (16) |
| Аўтадазвон | ёсьць |
| Рэжымы кадаваньня гуку HR, FR, EFR | ёсьць |
| Экран | |
| Тып экрана | каляровы TFT экран, 65 536 колераў |
| Памер экрана | лік радкоў — 6, 208x208 пікс. (фізычны памер 128х128) |
| Беларусіфікаваньне | няма |
| Мультымэдыйныя магчымасьці | |
| Убудаваная фотакамэра | 1280x1024 (1.30 млн. пікс.), лічбавы zoom 3 X |
| Запіс відэаролікаў | ёсьць |
| Аўдыё | FM-радыёпрымач, MP3-прайгравальнік |
| Дыктафон | 3600 сэк |
| Гульні | ёсьць |
| Java-прыкладаньні | ёсьць (MIDP 2.0) |
| Аб'ём убудаванай памяці | 32 Мб |
| Тып карты памяці | MMC (няма гарачай замены) |
| Акумулятар | |
| Тып акумулятара | Li-Ion (BL-5C) |
| Ёмістасьць акумулятара | 850 мАг |
| Час гутаркі | 3:00 - 5:00 г:хвіл |
| Час чаканьня | 150:00 - 300:00 г:хвіл |
| Час зарадкі | 1:30 г:хвіл |
| Запісная кніжка і арганайзэр | |
| Запісная кніжка ў апараце | 1000 нумароў |
| Пошук па кніжцы | ёсьць |
| Абмен паміж SIM-картай і ўнутранай памяцьцю | ёсьць |
| Прамы (flash) набор | 9 нумароў |
| Арганайзэр | будзільнік, калькулятар, плянавальнік задач |
Вонкавыя спасылкі
[рэдагаваць | рэдагаваць код]
Nokia 6230i — сховішча мультымэдыйных матэрыялаў
- Апісаньне на сайце Nokia (рас.)
- Апісаньне на сайце onliner.by (рас.)