Кубак Беларусі па футболе 2019—2020 гадоў

Зьвесткі зь Вікіпэдыі — вольнай энцыкляпэдыі
Перайсьці да навігацыі Перайсьці да пошуку

Кубак Беларусі па футболе ў сэзоне 2019—2020 гадоў — 27-ы сэзон беларускага футбольнага турніру сярод прафэсійных беларускіх клюбаў, а таксама камандаў калектываў фізкультуры. У адрозьненьне ад чэмпіянату праводзіцца па схеме восень — вясна. Уладальнік кубку трапляе ў Лігу Эўропы УЭФА 2020—2021 гадоў.

1/64 фіналу[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Дата Гаспадары Лік Госьці
1 22.05.2019 Сэрвалюкс-Агра (Мяжысеткі, КФК) 2:6 Івацэвічы (Д3)
2 22.05.2019 Дзецкасельскі (Гарадок, КФК) 1:1 (6:7, пэн.) СМІаўтатранс (Смалявічы, Д3)
3 22.05.2019 Мантажнік (Мазыр, КФК) 3:1 ДЮСШ-3-Стэнлес (Пінск, Д3)
4 22.05.2019 ВК імя Крамко (Квасоўка, КФК) 2:1 Энэргетык-БДАТУ (Менск, Д3)
5 22.05.2019 Фэнікс (Менск, КФК) 0:5 Вікторыя (Мар’іна Горка, Д3)
6 22.05.2019 ДЮСШ (Пінскі раён, КФК) 1:3 Андэрдог (Чысьць, Д3)

1/32 фіналу[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Дата Гаспадары Лік Госьці
1 12.06.2019 ЮАС (Жыткавічы, Д3) -:+ НФК (Менск, Д2)
2 12.06.2019 Клецак (Д3) 2:2 (5:3, пэн.) Ворша (Д2)
3 12.06.2019 Узда (Д3) 1:2 Белшына (Бабруйск, Д2)
4 12.06.2019 ВК імя Крамко (Квасоўка, КФК) 0:2 Слонім-2017 (Д2)
5 12.06.2019 Вікторыя (Мар’іна Горка, Д3) 2:3 Спадарожнік (Рэчыца, Д2)
6 12.06.2019 СМІаўтатранс (Смалявічы, Д3) 0:6 Смаргонь (Д2)
7 12.06.2019 Горкі (Д3) 0:3 Хваля (Пінск, Д2)
8 12.06.2019 Маладэчна (Д3) 0:5 Арсэнал (Койданаў, Д3)
9 12.06.2019 Асіпавічы (Д3) 0:1 Смалявічы (Д2)
10 12.06.2019 Андэрдог (Чысьць, Д3) 1:3 Ліда (Д2)
11 12.06.2019 Івацэвічы (Д3) 2:3 (д. ч.) Рух (Берасьце, Д2)
12 12.06.2019 Ашмяны-БДУФК (Д3) 2:1 Хімік (Д2)
13 12.06.2019 Мантажнік (Мазыр, КФК) 0:1 Нафтан (Наваполацак, Д2)
14 12.06.2019 Нёман-Агра (Стоўпцы, Д3) 1:2 Баранавічы (Д2)

1/16 фіналу[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Дата Гаспадары Лік Госьці
1 26.06.2019 Слонім-2017 (Д2) 1:3 Віцебск
2 26.06.2019 Спадарожнік (Рэчыца, Д2) 2:5 БАТЭ (Барысаў)
3 26.06.2019 Граніт (Мікашэвічы, Д2) 0:2 Дынама Менск (Менск)
4 27.06.2019 Смалявічы (Д2) 0:2 Шахцёр (Салігорск)
5 24.07.2019 Нафтан (Наваполацак, Д2) 2:1 (д. ч.) Нёман (Горадня)
6 24.07.2019 Баранавічы (Д2) 1:7 Тарпэда-БелАЗ (Жодзіна)
7 27.07.2019 Рух (Берасьце, Д2) 0:1 Дынама (Берасьце)
8 27.07.2019 НФК (Менск, Д2) 1:3 (д. ч.) Славія (Мазыр)
9 28.07.2019 Белшына (Бабруйск, Д2) 1:3 Менск
10 28.07.2019 Арсэнал (Койданаў, Д3) 0:6 Энэргетык-БДУ (Менск)
11 27.07.2019 Хваля (Пінск, Д2) 1:3 Дняпро (Магілёў)
12 27.07.2019 Лякаматыў (Гомель, Д2) 3:0 Гарадзея
13 27.07.2019 Смаргонь (Д2) 1:4 Гомель
14 28.07.2019 Ліда (Д2) 3:3 (2:3, пэн.) Слуцак
15 28.07.2019 Ашмяны-БДУФК (Д3) 1:3 Іслач (Менскі раён)
16 28.07.2019 Клецак (Д3) 2:7 Тарпэда (Менск)

1/8 фіналу[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Дата Гаспадары Лік Госьці
1 03.08.2019 Дынама Менск (Менск) 3:1 (д. ч.) Гомель
2 03.08.2019 Дынама (Берасьце) 3:1 Менск
3 03.08.2019 БАТЭ (Барысаў) 8:1 Тарпэда (Менск)
4 03.08.2019 Энэргетык-БДУ (Менск) 2:3 Іслач (Менскі раён)
5 04.08.2019 Нафтан (Наваполацак, Д2) 1:4 Тарпэда-БелАЗ (Жодзіна)
6 04.08.2019 Дняпро (Магілёў) 2:1 Слуцак
7 04.08.2019 Славія (Мазыр) 3:1 Віцебск
8 04.08.2019 Лякаматыў (Гомель, Д2) 1:2 Шахцёр (Салігорск)

Вонкавыя спасылкі[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]