Абмеркаваньне:Вэб-сайт

Зьвесткі зь Вікіпэдыі — вольнай энцыкляпэдыі
Перайсьці да навігацыі Перайсьці да пошуку

Ці не павінна быць: ўэб-сайт? 83. Перадаваньне w. Bocianski 19:33, 25 траўня 2010 (UTC)

Як я разумею, ўэб быць ня можа, бо з фармальнага пункту глежаньня гэта не ўласнае імя (бо ня пішам зь вялікай літары). Адпаведна, застаецца альбо уэб, альбо вэб. Другі варынянт нашмат больш распаўсюджаны. —zedlik 21:15, 30 траўня 2010 (UTC)
а як жа тўіст тады ці сўінг?
Сўінг, тўід, тўіст — выключэньні. Тут асноўная праблема з тым, ці лічыць «вэб/уэб/ўэб» уласнай назвай. Калі не, то БКП дапушчае толькі варыянты з «в» і «у». Калі ж так, то тады «ў» або «у». —zedlik 23:24, 13 студзеня 2011 (EET)
Таксама патрымліваю варыянт ўэбсайт. Як ніяк у арыґінале website. З павагаю, Bulhkin (гутаркі) 03:23, 30 ліпеня 2019 (MSK)
Паводле п. 83 БКП-2005 у гэтым выпадку можа пісацца толькі «в» ці «у», бо гэта ня ўласная назва. --Red_Winged_Duck 10:41, 21 жніўня 2019 (+03)